Dziel się postem:Share on Facebook
Facebook

Czy kiedykolwiek zastanawiasz się czym jest shutterstock_29157232szczęście, oraz gdzie się ukrywa? Nie mamy wszystkich odpowiedzi, ale wierzymy, że szczęście jest stanem zadowolenia. Kiedy nie jesteś zadowolony, musisz zadać sobie pytanie dlaczego i stworzyć plan zmiany. Jeśli jesteś zadowolony, powinieneś spróbować zrozumieć dlaczego i robić to częściej.  Często szukamy szczęścia poza sobą. Wkładamy całe serce i czas w pracę, wygląd, zadawalanie innych, ciągłe dążenie do przodu. To może być super, ale warto pamiętać, że szczęście to nie jest coś co znajdziemy na zewnątrz. Prawdziwe szczęście nie może być definiowane przez innych, okoliczności, pieniądze, rozmiar sukienki, nagrody, czy status. Jak więc znaleźć szczęście?

Na pewno, wiesz w jaki sposób linie lotnicze przypominają, że w sytuacjach kryzysowych musisz nałożyć maskę z tlenem najpierw sobie, a dopiero później pomóc innym… jest ku temu powód. Nie będziemy dla nikogo pomocą, jeśli najpierw nie pomożemy samym sobie. Tak więc, pierwszy krok w poszukiwaniu szczęścia to: bądź dla siebie dobry! Znajdź czas, żeby wyjść na spacer i złap trochę słońca, usiądź w ciszy i poczytaj książkę, pomaluj paznokcie, spędź trochę czasu z przyjaciółmi, zrób cokolwiek, co sprawi, że poczujesz się dobrze.

Krok drugi może być prostszy do powiedzenia niż do zrobienia, ale spróbuj żyć chwilą. Unikaj planowania swojego dnia pracy, w czasie śniadania z rodziną. Nigdy nie myśl o tym co ugotować na obiad w czasie spotkania służbowego. I nie martw się górą prania kiedyPoszukiwanie szczęścia bawisz się ze swoimi dziećmi. Skup się na tym co dzieje się w tym momencie i ciesz się chwilą.

Jedna ostatnia rada; jeśli możesz to trzymać w dłoniach, to nie jest szczęście. Jeśli pewnego dnia, Twoje serce zacznie bić mocniej i nie będzie słów, by opisać co czujesz… to jest szczęście.

Leave a Reply

Your e-mail address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>