Dziel się postem:Share on Facebook
Facebook

Niezależnie czy robisz to na siłowni, czy w swoim życiu codziennym; podnoszenie ciężarów sprawi, że Twoje mięśnie będą silniejsze. Siedząc wygodnie na kanapie nie staniemy się silniejsi. Wszyscy to wiemy. Za każdym razem kiedy coś podnosisz, lub niesiesz coś ciężkiego, zmuszasz swoje mięśnie do pracy i w rezultacie stają się silniejsze. Stawiasz wyzwanie swoim mięśniom – odpowiadają wzrostem siły.

shutterstock_296059811_cutTen sam schemat ma zastosowanie również dla siły wewnętrznej. Jeśli chcesz stać się silniejszą osobą, musisz postawić sobie wyzwanie, wystawić się na sytuacje w których nie czujesz się komfortowo. Aby ćwiczyć swoje mentalne mięśnie, musisz wstać ze swojej wygodnej kanapy i zaryzykować. Jeśli nigdy nie stawiasz siebie wy sytuacjach, w których musisz podjąć ryzyko porażki, nigdy nie odniesiesz sukcesu.

 

Jeśli będziesz kontynuować podnoszenie tego samego ciężaru każdego tygodnia, Twoje wyniki zmniejszą się z czasem. I tak jak ćwiczenia fizyczne potrzebują stawać się trudniejsze wraz ze wzrostem siły, Twoje wyzwania mentalne również zmieniają się kiedy jesteś silniejszy. Stawiaj siebie w sytuacjach w których wcześniej nie byłeś i w których nie czujesz się komfortowo.

Poprzez rzucanie sobie wyzwań i odnoszenie porażek od czasu do czasu, ćwiczysz te mięśnie mentalne, stajesz się silniejszym człowiekiem i z każdym wyzwaniem będziesz o krok bliżej do sukcesu!