Dziel się postem:Share on Facebook
Facebook

 

shutterstock_106892996_jogging_lowWszyscy jesteśmy inni i aktywność, która jest świetna dla Twojej przyjaciółki czy kolegi Tobie może wcale nie pasować. Spójrz tylko na pracowników biura w Szwecji. Często widzimy Åsę i Kristinę wirujące na tanecznym parkiecie, Mats wykonuje 9-10 treningów każdego tygodnia, zamiennie między rowerem i treningiem na siłowni. Sanna lubi crossfit. Jest również mnóstwo osób, które zażywają swojej dziennej dawki ruchu wychodząc z psem na spacer. Większość z nas w biurze NeoLife znalazła rodzaj sportu, który lubimy, ale chodzi w tym o to, że wszyscy jesteśmy różni.

Jeżeli chce się wypracować przyzwyczajenie regularnych ćwiczeń, powinno się upewnić, że są to ćwiczenia, które pasują właśnie Tobie. Tylko wtedy, kiedy znajdziesz aktywność, którą lubisz i którą możesz dopasować do swojego grafiku, będziesz ją wykonywać w ciągu całego roku. Nie oczekuj jednak, że trening będzie tylko zabawą i łatwizną. Trening powinien być też trudny. Jeśli chcesz zwiększyć siłę, musisz zmusić swoje mięśnie do wysiłku poza strefą komfortu. Jeśli chcesz stać się szybszy, musisz biec szybciej niż jest to komfortowe. Jeśli chcesz polepszyć samopoczucie i mieć więcej energii, musisz się spocić.

shutterstock_27408610_lowNawet wtedy, gdy trening jest trudny, musi mieć w sobie coś co lubisz. Spróbuj znaleźć połączenie dobrej zabawy i ćwiczeń. Najlepsze rezultaty osiągniesz mieszając różne typy ćwiczeń. Może podoba Ci się aspekt towarzyski zajęć grupowych na siłowni, lub ukojenie i spokój ducha, który uzyskujesz w czasie joggingu w lesie. Może motywuje Cię współzawodnictwo? Zapisz się na wyścig lub znajdź lubiącego konkurencję przyjaciela i rzućcie sobie wyzwania osiągnięcia wysokich wyników!

Czy znalazłeś już coś dla siebie? Jeśli nie, zaangażuj się już dziś i spróbuj nowego typu ćwiczeń każdego miesiąca w tym roku. Da Ci to 12 szans na znalezienie odpowiedniego typu dla siebie.

Życzymy powodzenia w udanym treningu!

Leave a Reply

Your e-mail address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>