Dziel się postem:Share on Facebook
Facebook

 

shutterstock_221601982Którym czasem się posługujesz; rzeczywistym czy tym na zegarku? Uważamy, że czas zegarowy jest nieistotny. Żyjesz w czasie rzeczywistym, świecie w którym czas szybko mija kiedy dobrze się bawisz i dłuży się kiedy liczysz podatki. Czas to coś co tworzysz i jak wszystko przez Ciebie kreowane,  coś czym możesz zarządzać. To już ten czas, by przestać się ograniczać „brakiem czasu” lub myśleniem, że dzisiaj „czas nie jest odpowiedni”, by zarządzać swoim biznesem odpowiednio.

 

Są tylko trzy sposoby spędzania czasu: myślenie, rozmowy i działanie. Twój dzień pracy jest złożony z tych trzech rzeczy i od Ciebie zależy jak podzielisz swój czas między te trzy. Jako przedsiębiorca, możesz często być rozpraszany, odciągany od swoich zajęć. Nawet jeśli nie możesz wyeliminować rozpraszaczy, możesz zadecydować ile poświęcisz im czasu oraz ile czasu wykorzystasz na myślenie rozmowy i działanie, które doprowadzą Cię do sukcesu.

Sugerujemy, by nosić ze sobą notatnik i zapisywać wszystkie swoje myśli, rozmowy i działania na kolejny tydzień. To pomoże Ci zrozumieć ile możesz zrobić podczas trwania dnia i na czym mija Twój cenny czas. Zobaczysz ile czasu właściwie spędzasz na uzyskiwaniu rezultatów, a ile marnujesz na nieproduktywne myślenie, rozmowy i działania.

Każde działanie, czy rozmowa, które są ważne dla Twojego sukcesu powinny mieć wyznaczony czas. Planuj spotkanie z samym sobą i twórz bloki czasowe na myślenie, rozmowy i działania najwyższego priorytetu. Zaplanuj kiedy mają się zaczynać i kończyć. Bądź zdyscyplinowany, by dotrzymać tych terminów.

Na dobry początek poświęć 15 minut każdego dnia, by zaplanować swój dzień. Nie zaczynaj dnia dopóki nie masz planu. Spędź pięć minut przed każdym wykonanym telefonem lub zadaniem i zadecyduj jaki rezultat chcesz uzyskać. To pomoże Ci zobaczyć jak wygląda sukces zanim jeszcze zaczniesz. Poświęć pięć minut po każdym telefonie i działaniu by określić czy oczekiwany rezultat został osiągnięty. Jeśli nie, czego brakuje? Jak dodać to czego brakuje do następnego telefonu lub działania?

Kiedy zaakceptujesz fakt, że czas jest Twoim dziełem, będzie Ci łatwiej przejąć kontrolę i mądrze zarządzać czasem. Wypełnij swój kalendarz spotkaniami i upewnij się, że spędzasz większość swojego czasu na myśli, rozmowy i działania, które doprowadzą Cię do rezultatów!

Powodzenia!

 

Leave a Reply

Your e-mail address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>