Dziel się postem:Share on Facebook
Facebook

Teraz kiedy pory roku się zmieniają, być może jest czas również na zmianę w Twoim życiu? Czas, by zakończyć stare nawyki i rozpocząć nowe, zdrowsze, które dadzą Ci więcej energii i sukces!

Życie jest w istocie sumą nawyków. To jak bardzo jesteśmy w formie lub bez formy jest rezultatem naszych zwyczajów. To czy odnosimy sukces jest wynikiem naszych nawyków. Czynności, które wciąż powtarzamy (np. To ile czasu spędzamy zastanawiając się, a ile działając każdego dnia) końcowo formuje jaką jest się osobą, rzeczy w które wierzysz, i osobowość jaką przedstawiasz. A co jeśli chce się coś polepszyć? Co jeśli chce się stworzyć nowe nawyki?

Istnieją trzy kroki, które formują nasze nawyki i poprzez zrozumienie ich można polepszyć swoje zdrowie, pracę i generalnie życie. Każdy nowy nawyk – dobry, czy zły – wynika z tego samego 3-stopniowego schematu.

  1. Przypomnienie (rozpoczynające inicjację zachowania)
  2. Zwyczaj (zachowanie samo w sobie; podejmowane działanie)
  3. Nagroda (korzyść otrzymana z wykonywania działania)

Poprzez zdanie sobie sprawy z tego schematu i nawyków w swoim życiu, możesz zrobić zmianę i zacząć nowe nawyki. Kiedy zmieniasz sposób w jaki patrzysz na pewne rzeczy, zauważysz zmiany. Kluczem do zmiany jest stanie się świadomym destrukcyjnych nawyków, znalezienie struktury, która do nich doprowadziła oraz późniejsze znalezienie rozwiązania dzięki któremu możesz złamać nawyk.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat nawyków i jak spowodować zmianę w swoim życiu, rekomendujemy książkę „Siła nawyku” („The Power of Habit”) Charles-a Duhigg.

Leave a Reply

Your e-mail address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>